מתוך התערוכה של גדעון סער

הערב (שלישי) ב-18:30 בגלרית לאונרדו בתל אביב, תפתח התערוכה "עומדת יחפה על אדמה חמה ומוכנה" של האמן החדרתי גדעון סער.

בתערוכה יוצגו "שלושה מצבי צבירה" של זמן ונוכחות בציוריו של האמן, התערוכה עוסקת בהתחממות הגלובלית העתידית ולה גם שותפים  בני נוער שציירו 20 ציורים בהם הם מראים את רגשותיהם ומחשבותיהם לגבי ההתחממות הגלובלית וגם ארגון גרינפיס יעמיד מצגת בחלל התערוכה.

סער המתגורר בחדרה, הוא בעל ידע מקצועי שלמד ממחקר עצמאי ומניסיון. הוא למד רישום בשיעורי הערב בשיעורים הפתוחים בחוג לאמנות באוניברסיטת חיפה. הוא מצייר מילדות וכבר בגיל 12 ערך תערוכת ציורים בביתו. במסגרת הטיפול שקיבל ממשרד הביטחון כהלום קרב, העמיד לו המטפל בד ציור וצבעים וביקש ממנו לצייר אירוע מהמלחמה ורק אחר כך לספר עליו.

גדעון סער. צילום עצמי

כך צייר סער במשך 4 שנים. התהליך הזה החזיר אותו ליכולת לצייר שהייתה לו לפני המלחמה וגם מבחינה נפשית, החזיר אותו לחיים. עד 2006 צייר סער בעיקר מלחמות, מאז 2006 סער עוסק באירועים אקטואליים ומציג בתערוכות בארץ ובחו"ל.

שמות העבודות בתערוכה לקוחות מתוך שיריו של המוסיקאי והזמר, עידן חביב, לדברי סער "התחברתי למוסיקה שלו מבלי לדעת את עברו, רק לאחרונה נודע לי שגם הוא הלום קרב".

הפתיחה היא כאמור הערב, יום ג’, ה-8 בינואר 2018, בגלריה לאונרדו, בשעה 18:30 והתערוכה תהיה פתוחה עד ה11 לפברואר, שעות פתיחה הן  א-ה 8.00-20.00 שישי 8.00 –13.00 .אוצרת התערוכה היא בתיה לביא-ויינשל. 

מתוך התערוכה של גדעון סער

מתוך התערוכה של גדעון סער