תכירו את אפרת מנגיסטה: היא רק בתחילת דרכה, עובדת על אלבום ראשון, מעריצה זמרות מפורסמת כמו ריהאנה וביונסה, ואת כל השירים שלה היא כותבת ומלחינה בעצמה.

מנגיסטה בת ה-23 מחדרה היא ביום פקידת קבלה ב"אמריקן לייזר" בקניון המקומי בעיר, ובלילה חולמת להיות שירי מימון הבאה.

אפרת מנגיסטה. צילום: אלעד גרשגורן

מנגיסטה גרה עם משפחתה ברחוב חטיבת גולני בעיר, והיא הצעירה מבין חמש אחיות. "המשפחה שלנו מוזיקלית מאוד, אבל אף אחד לא עובד בתחום", היא מספרת. "מגיל צעיר הייתה לי תשוקה למוזיקה ולבמה, וכל החיים רקדתי והשתתפתי בטקסים של בית הספר. השירה התפתחה מאוחר יותר, כשהייתי נערה, ומאז אני בתחום. אני רואה את עצמי זמרת, יוצרת ורקדנית, ואני אחראית גם לכוריאוגרפיה וללחנים בשירים שלי, אף על פי שאני לא מנגנת בשום כלי באופן קבוע".

על הבמה בברזיל

כעבור שנתיים של שירות לאומי, נסעה מנגיסטה עם חברה לברזיל. שם, דווקא בקצה השני של העולם, החליטה לנסות לקפוץ למים. "הגענו לעיירה בין ריו דה ז'נירו לסאו פאולו, ובערב 'במה פתוחה' תפסתי אומץ, ואמרתי שאעלה לשיר מול קהל רב שנכח במקום. החלטתי שאסור לי לפספס את ההזדמנות הזאת, ושרתי להם שיר בספרדית. כולם מחאו לי כפיים ונהנו מאוד מההופעה.

"סיפרתי לכולם שאני מישראל, ואמרו לי שהם מכירים את הארץ ואוהבים אותנו מאוד. אחרי שהלך לי טוב שם, קיבלתי ביטחון לעשות את זה גם בארץ".

ואז חזרת לארץ, ומה קרה?

"בחרתי לנסות את תחום השירה באופן מקצועי, ואחרי שחיפשתי מפיקים ואולפנים, הגעתי לאולפני 'שיר' של רובי ראובני בתל אביב. שם התחלתי להקליט, ולפני כמה חודשים הוצאתי סינגל ראשון ששמו 'Kiss on the neck'. לרוב אני כותבת ושרה באנגלית, אבל לפעמים גם בעברית".

למה דווקא באנגלית?

"על זה גדלתי. בארץ אני אוהבת מאוד את שירי מימון, אבל אני בעיקר אוהבת זמרות מחו"ל, כמו דמי לאבטו, אריאנה גראנדה וכמובן גם ביונסה וריהאנה. זה סוג המוזיקה שאני מתחברת אליו. אלבום הבכורה אמור לצאת בעוד כמה חודשים, ובו יהיו 11 שירים, שיעלו לערוץ היוטיוב שלי, 'מנגיטסה'. שם כבר אפשר לשמוע כל מיני קאברים שלי לשירים מוכרים, שזוכים לאלפי צפיות כל אחד".

איפה אפשר למצוא אותך שרה בלייב על הבמה?

"כשאלבום הבכורה ייצא, תהיה לי הופעת השקה בבר בתל אביב".

ואיך מקבלים את זה בחוגי המשפחה והחברים?

"מפרגנים מאוד. כולם יודעים שזה החלום שלי, ותומכים בי, וזה נורא כיף".

"הכול לטובה"

בדומה לרבים מבני גילה, מנגיסטה מבלה זמן רב ברשתות החברתיות, כמו אינסטגרם, שם יש לה יותר מאלף עוקבים. מי שיעקוב אחרי הזמרת העולה יוכל לראות הרבה סטוריז שהיא מעלה, ושלל פוסטים, המספרים את מה שעובר עליה בחיי היום-יום. זה גם מה שעומד מאחורי מילות השירים שהיא כותבת. "אני בעיקר כותבת על כל מה שעובר עליי. כך קל לי יותר, וכך אני מבטאת את עצמי טוב יותר".

אגב אירועי היום-יום, מה עמדתך בנוגע למחאה הגדולה של בני העדה האתיופית ברחבי הארץ?

"אני מעדיפה פחות להיכנס לנושאים כאלה, אבל אני כן אגיד, שאני מאמינה שהכול לטובה, ושהצדק ייעשה בסוף. אני סומכת על הקב"ה, ומה שצריך לקרות קורה, וממשיכים קדימה".

בתור בת העדה האתיופית, נתקלת בגזענות?

"האמת שלא, מעולם לא נתקלתי בזה. אני גם לא חושבת שלזמרת אתיופית קשה יותר לפרוץ לעומת למישהי ממוצא אשכנזי או מרוקאי".

מדוע לא לנסות לפרוץ דרך תוכניות הריאליטי, כמו זמרים צעירים אחרים?

"הרבה אנשים מציעים לי לנסות את אחת מתוכניות הריאליטי. אני לא שוללת, אבל בינתיים רציתי לעבור דרך אחרת".

זה תחום לא פשוט, רק נדירים מצליחים.

"אני יודעת, אבל בהרגשה שלי, תמיד ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות. אני מקווה לפרוץ ולהצליח להגשים את החלום שלי. עם כוח רצון והתמדה אפשר להגיע רחוק, ואני מאמינה בעצמי".

איפה נמצא אותך עוד כמה שנים מהיום?

"בחו"ל כמובן, מצליחה מעבר לגבולות ישראל, זה החלום האמיתי".