חבר מועצת עיריית חדרה, צ'יקו וקנין ("יחד למען אולגה"), קורא לאומנים — מוזיקאים, כותבים ומלחינים — להירתם לכתיבת שיר על שכונת גבעת אולגה. קריאתו מגיעה בעקבות שיר שנכתב לשכונת עין הים, שהופץ באחרונה ברשתות החברתיות. בין היתר נכתב בשיר: "השכונה שלי נמצאת פה, בין הכביש לבין הים/ זה מקום שבאמת לא ראיתם אף פעם/ חוף לבן ואיקליפטוס ושקיעות אדום-כתום/ שלוליות גבעת האירוס, כמו לחיות בתוך חלום/ עין הים עין הים, אין עליה בעולם/ המקום הכי מושלם".

וקנין. "נבחר את השיר שמבטא את רוח השכונה" | צילום: אלעד גרשגורן

וקנין לא רווה נחת מהעובדה שהשיר מדבר על עין הים בלבד, בלי כל זיקה לשכונת גבעת אולגה. משום כך החליט להוביל מהלך ליצירת שיר שכונה לגבעת אולגה, שיביא בחשבון גם את שכונת עין הים. "השיר שלהם מדבר על עצמם בלבד, ומבטל את אולגה לחלוטין", הוא מסביר. "אז אנחנו החלטנו שאנחנו רוצים להוציא שיר על אולגה, שבשונה מהם, לא יבטל את שכונת עין הים".

לדבריו, בעקבות קריאתו ליוצרים תושבי המקום, כבר קיבל עשרות פניות טלפוניות ממוזיקאים ומכותבים, שמבקשים להשתתף ביצירת השיר. "יש אפילו אנשים עם שיר מוכן במגירה, שרק מחכים להוציא אותו ולכבד את השכונה כמו שמגיע לה", אומר וקנין. "אנחנו נשמע מה האומנים עושים וכותבים, ואחרי שנבחן את כל השירים, נחליט מה הכי נכון לנו, ומה הכי מבטא את רוח השכונה".

"יש אפילו אנשים עם שיר מוכן במגירה, שרק מחכים להוציא אותו ולכבד את השכונה כמו שמגיע לה"

בכוונת וקנין להביא לכך ששיר השכונה של גבעת אולגה יהפוך לשירה הרשמי, שיושר ויושמע במסגרות פורמליות, למשל, מעל בימת יום העצמאות: "נמצא אירועים במתנ"ס שיתאימו לכלול בהם את השיר ולהפיץ אותו, ככה שיהיה מזוהה עם כל מה שקשור לאולגה. אפשר במשחקים של מכבי אולגה, בחגיגות יום העצמאות בשכונה, או אפילו במסגרות החינוך בשכונה. כעת, אנחנו בוחנים את השירים, כי אנחנו רוצים שלשיר יהיה גם מסר חינוכי כלשהו".