"ימים של קולנוע", פסטיבל סרטים המציג סרטים דוקומנטריים מישראל וממדינות העולם, יתקיים זו השנה השלישית בלב המושבות בנימינה וגבעת עדה ויציע לאורחיו חגיגה של סרטים, הרצאות, הופעות, סדנאות אומן, שוק אוכל וחגיגת טבע לכל המשפחה בלב בנימינה ובגבעת עדה, וכל זה -  ללא תשלום.

הפסטיבל הוא פרי שיתוף פעולה של המשרד לשיתוף פעולה אזורי עם המועצה המקומית בנימינה- גבעת עדה ומתנ"ס בנימינה גבעת עדה.

הסרט "להציל את ההרמנים". באדיבות פסטיבל ימים של קולנוע

ראש מועצה אזורית בנימינה - גבעת עדה , איתי ויסברג: "אנו שמחים לקיים את פסטיבל הסרטים"'ימים של קולנוע" כאן אצלנו במושבות בפעם השלישית. הפסטיבל המיוחד שנוצר כאן אצלנו והפך למסורת לא יוקרן בבתי קולנוע מפוארים אלא באווירה אינטימית ומיוחדת והוא שילוב נפלא של קולנוע איכותי, קהילה המארחת הקרנות סרטים בבתים פרטיים, סדנאות אומן, הרצאות ומופעים מכל העולם ועל כן הוא מושך אליו מבקרים מכל הארץ. השנה בערב הפתיחה המבקרים יזכו להנות מהצצה אל התרבות המרוקאית במפגש פסגה של שתיים מנשות התרבות המובילות של מרוקו שיכבדו אותנו בנוכחותן. אני מזמין את כולם לשלושה ימים של תרבות והכל בכניסה חופשית"

יומו הראשון של הפסטיבל יוקדש לסרטי  מסע (יום שלישי 23.7.19)

16:00 הקרנה של הסרט "אח שלי גיבור" (בית התרבות בגבעת עדה)

17:30 סדנת אומן עם הצלם רונן וטורי והקרנת הסרט "מסע בארץ הדובים" (מתחם הקולנוע ביד לבנים).

18:00 רצועת "קולנוע ביתי" המתקיימת כולה בבתים פרטיים באווירה אינטימית ולא מחייבת: "אנשים ומקומות" , "להציל את ההרמנים" , "אנו הנוסעים בזמן".

20:00 אירוע פתיחה חגיגי של הפסטיבל באמפי דשא (מתחם יד לבנים) בנימינה, יוקדש לשתי יוצרות בינלאומיות עטורות פרסים שיפגשו למפגש ייחודי ומרתק על במה אחת: הקולנוענית היהודייה הנודעת איזה ג'ניני, אשר נולדה במרוקו, לצידה המוסיקאית והזמרת עטורת הפרסים  פרנסואז אטלן, זמרת יהודייה ממרוקו, המופיעה בכל העולם בהצלחה רבה. לאחר הקרנת הסרט תופיע פרנסואז בליווי אנסמבל אנדלוסי עשיר ומשובח.

יומו השני של הפסטיבל יוקדש לסרטי טבע (יום רביעי 24.7.19) עם מחווה למוטי קירשנבאום ז"ל 

16:00 חוויה קולנועית לכל המשפחה בהרצאה "לחלום בכחול- סודות הים" (בית התרבות בגבעת עדה).

  17:30 סדנת אומן עם הצלם ניצן כהן, ולאחריה הקרנת סרט "מיקרוקוסמוס" (מתחם הקולנוע ביד לבנים).

 18:00 "רצועת "קולנוע ביתי" המתקיימת כולה בבתים פרטיים באווירה אינטימית ולא מחייבת ובמהלכה יוקרנו הסרטים: "משפחת הקיסרים", "כשרון לארץ ישראל" ,  "לטבע נולד" - מחווה למוטי קירשנבאום ז"ל.  

20:00 הקרנת הסרט "תמונת חייו" ולאחר מכן שירה בציבור עם שרל'ה שרון - מקבץ שירי טבע, פריחה, וטיול שלוקחים אותנו למסע של מילים וזיכרונות ילדות שכולו טבע ונוף ישראליים (בית יד לבנים). 

הסרט "ג'ירו חלומות של סושי". באדיבות: פסטיבל ימים של קולנוע

יומו השלישי של הפסטיבל יוקדש לסרטי אוכל  (יום חמישי 25.7.19)

16:00 "אוכלים סרטים" - חוויה קולנועית לכל המשפחה עם מומחה הקולנוע של ישראל, יונתן גל, שיציג לקהל את סצינות האוכל הכי טובות של הקולנוע ולבסוף יבחר הקהל את הסצינה הזוכה. מפגש מהנה ומגרה שישלב קטעי קולנוע, שף שיבשל על הבמה וטעימות לכל המשפחה (בית התרבות בגבעת עדה).  

17:30 סדנת אומן עם צלמת האוכל טל סיון ציפורין,  עם סיום הסדנה יוקרן הסרט "פיצה משפחתית" (מתחם הקולנוע ביד לבנים). 

18:00 "רצועת "קולנוע ביתי" המתקיימת כולה בבתים פרטיים באווירה אינטימית ולא מחייבת ובמהלכה יוקרנו הסרטים: "לאכול בגדול", "ג'ירו חלומות של סושי", "דרך האתרוג - פרי ההוד"  ו"בחזרה לאולאד מומן" .

20:00 שוק אוכל – חגיגה של טעמים וריחות, כמחווה לעסקים הקולינריים של בקעת הנדיב במתחם יד לבנים, ואת הערב יחתום מופע משותף של הילה אלפרט המארחת את שי צברי "מלח ים". 

הכניסה לכל אירועי הפסטיבל חופשית. לפרטים נוספים ורשימת הפעילויות המלאה באתר מתנ"ס בינימינה-גבעת עדה http://www.matnasbga.org.il/index.php.