אז מסי לא בא בסוף. מי שהיה אמור להיות הסנונית המבשרת את בוא חודש הכדורגל הבריז. אבל החודש הזה, זה שהבנים קוראים לו בהדרת קודש: המונדיאל, יגיע. עם מסי או בלעדיו. זה החודש שבו קבוצות־קבוצות של 11 שחקנים מתרוצצות על המגרש אי שם במדינה אחרת, ואצלך בבית החיים משתנים. מהקצה אל הקצה. ובעיקר בסלון.
אבל אנו, נשים שכמונו, שלמדנו כבר שכל לימון צריך לבדוק איך להפוך ללימונדה, יכולות לנצל את החודש הקרוב למטרותינו.

גילוי נאות לפני שנתחיל: יש כמה בנות שאוהבות כדורגל. ואם את בת של כדורגל—ואם עצבנתי אותך במשפט על אוהבות הכדורגל— תדעי שאני מאמינה לך!!! (בניגוד לרוב הגברים). יש גם כמה בנים שלא אוהבים כדורגל (ואפילו הם מזייפים בחודש הזה). כל ההכללות שאנקוט הן כמובן שערורייה שוביניסטית (או פמיניסטית, תלוי מאיפה מתבוננים), ולכן מודה אני שיש נשים אחרות וגברים אחרים. המדור הזה מכוון לא ליוצאי הדופן, אלא לזוגות של גבר חובב כדורגל ואשה. או בקיצור: רוב האנושות.

צילום: ליהיא לפיד

כמה דברים שכדאי לך לנצל בחודש הכדורגל (וזה לא כולל את השוער ואת הכוכב שהרחיקו בכרטיס אדום):

1. יש לך שקט בבית.
ארבע שנים לא היה לך חודש כזה שבו לא משנה מה תגידי הוא לא יתווכח איתך. לא יהיו לו דעות על כלום ושום בקשות או שאלות. בחודש הזה הוא ישתדל לא להיקלע לשום שיחה איתך. על שום דבר. הוא רק דואג איך הוא יוכל לשבת מול הטלוויזיה בשקט. באופן מוזר הוא יצליח לגרום גם לילדים להיות בשקט כי הם יבינו מהר שאין טעם לדבר איתו כי הוא לא יענה. תנצלי את השקט הזה.

2. יש לך הזדמנות לזרוק. וכמובן — לקנות.
זו ההזדמנות שלך לעשות דברים כמו לזרוק לו חולצות ישנות שמזמן רצית להעיף, להחליף כוסות שנותרו ללא סט או ספה שמזמן סיימה את דרכה. הוא לא ירגיש. הוא לא ישים לב בחודש הזה לשום דבר שתחליפי, תזרקי, תקני. מלבד אם תזיזי לו את המסך או את כורסת הטלוויזיה שלו. אם זה יקרה, הוא יילחץ. עזבי. תתרכזי בשאר העולם שמסביב.

3. זו ההזדמנות שלך להשיג מה שאת רוצה.
בחודש הזה את יכולה לחלץ ממנו אישורים והבטחות שרצית המון זמן. החל מהסכמה על זה שחובה כבר לשפץ את המטבח ועד חילוץ הבטחה ממנו לחופשה עם ההורים שלך בקיץ. המלצה: תקליטי אותו כי הוא לא יזכור שהוא אמר את זה. ואם לא תקליטי והוא ינסה להכחיש, תגידי לו "זה היה בתוספת הזמן בין גרמניה לאיטליה", והוא יאמין שהוא מכר את סבתא שלו בשביל לראות את הדקות האלה ויבין שלתמוך בחופשה עם אמא שלך היה קטן עליו. וכנראה זה קרה.

4. יש לך ההזדמנות לצאת בערב.
סוף סוף יש לך בייביסיטר צמוד. הוא יתקתק את ארוחות הערב ואת הילדים ביעילות שלא נראתה כדוגמתה מהיום שבו נולדו. באופן לא ברור הילדים יתנהגו איתו מדהים. אם הם קטנים הם יירדמו תוך שנייה, ואם הם גדולים הם לא יוציאו הגה בזמן המשחק. הם בהלם מאבא. מזה שמתברר שאפשר לחזור מוקדם מהעבודה (אם יש משחק) ושהוא יודע איפה השמפו שלהם ואיך לעשות קוקיות. בקיצור, הוא יכול לעשות את כל מה שחשבת שהוא לא מסוגל. הכל כדי לשבת מול המסך ברגע האמת. בתום המונדיאל הוא ישכח הכל.

5. יש לך כבאי שריפות בבית.
החודש בן הזוג רק ירגיע. ויכוח בין הילדים הוא יסיים מיד (בעזרת שוחד או אלמנט בלתי חינוכי אחר), ושום דבר לא יהיה ראוי לשיחת עומק. על הכל הוא יגיד "עזבי, זה לא חשוב" גם אם את מודאגת ממשהו (השכן הואשם בפדופיליה, הטילים הגיעו אליכם לחצר), המשחק מתחיל עוד רגע, והוא רק רוצה לבהות במסך ומדי פעם לקפוץ ולצרוח יש!! יש!!! כל השאר שטויות.

6. בחודש הזה תיהני מלהיות צודקת.
בחודש הזה את תשמעי את המילה "צודקת" יותר פעמים ממה ששמעת בארבע השנים האחרונות. בטח שאת צודקת, תמיד את צודקת, אבל במונדיאל את יותר צודקת. הוא לא יתווכח איתך על כלום. הוא אפילו יודה שאמא שלו טועה. הכל. כי המשחק מתחיל עוד רגע.

7. זה הזמן לעשות שינוי חיצוני.
אם רצית לשנות צבע שיער, לנסות תלתלים או החלקה או אפילו לעשות פעולה קוסמטית פולשנית על הפרצוף שלך, זה הזמן. הוא יסתכל עלייך וגם אם תהיי עם בלונד פלטינה, מכוסה תחבושות או עם פרצוף אדום ומתקלף כתוצאה מפילינג אגרסיבי ותיראי כמו תחת של קוף, הוא לא ישים לב. הוא לא רואה אותך. מבחינתו, את רק הדבר הזה שמסתובב בבית ומפריד בינו ובין המסך.

8. יש לך עוזר אישי לחודש.
זה הזמן להטיל עליו מטלות. תיקון הדלת. תשלומי חשבונות או קניות. האיש שלא מספיק כלום, ששוכח הכל, יתברר לפתע כאיש הכי מסודר ומאורגן ומתוקתק. אין משהו שהוא ישכח ברשימת הקניות שנתת לו, הוא יהיה מרוכז בכל מטלה שתוטל עליו במטרה לסיים אותה כמה שיותר מהר ולצנוח בכורסה. מול המשחק.

9. תגלי שאת חיה עם מפקד ומנהיג.
המשפט "ילדים, בואו נעזור לאמא" יישמע החודש הרבה יותר בבית. לשמע השאגה הזאת מפיו כל זאטוטי הבית יתקבצו במהרה. אם יש לך בנים אז תגלי להפתעתך שהם כן שומעים הכל מהחדר, הם יודעים להדיח כלים, לשטוף רצפה ואפילו לקפל כביסה. את תגלי שהוא יודע להפעיל אותם, והם יודעים לבצע הוראות. פתאום הם יהיו ממושמעים, והבית יתנהל כמו מחלקה בגולני. בייחוד אם עוד חמש דקות מתחיל משחק.

10. תיהני מכמה שהוא אוהב אותך.
גם לפני החתונה הוא לא דאג לך ככה. "הכל בסדר?", הוא ישאל אותך. "יש משהו שאפשר לעזור לך?". נכון שאת כל השאלות האלה הוא ישאל רק לפני המשחק כי אחרי שהמשחק יתחיל גם אם תדממי במטבח מסכין שנעוצה לך ברגל הוא לא יזוז, אבל זה יהיה לך כל כך נעים שאת תתרגלי. אבל תזכרי — זה ייגמר עוד חודש. בדיוק. תיהני מזה שהוא כל כך רוצה שיהיה לך טוב.

"הילדים בהלם מאבא. מזה שמתברר שאפשר לחזור מוקדם מהעבודה (אם יש משחק) ושהוא יודע איפה השמפו שלהם