הגעתי לפגישה עם רונן במשרדו של עורך הדין שלו. רונן נשוי לאירית והם מנהלים זוגיות מורכבת ולא שגרתית. במסגרת עבודתו של רונן, הוא מחויב  לנסוע כל חודש ל-6 - 5 ימים ללונדון. אירית לא מאוהבת במציאות הזו, אבל תפקידו ומעמדו של רונן בארגון שבו הוא עובד עלול להשתנות לרעה אם יסרב לשגרת הנסיעות. למעשה, סיפר לי רונן, תפקידו הבכיר היה תלוי בהסכמתו לנסיעות הללו.

רונן המשיך וסיפר לי שאירית מרגישה שהמציאות הזו קשה לה ואין לה ספק שהזוגיות שלהם נפגעת. הוא תיאר מציאות שבה בעבר הם הרבו לטייל ולהיפגש עם בני המשפחה ושעכשיו התסכול מצטבר אצל אירית.

"אף פעם לא חשבתי שהתסכול הזה יגרום לי לחשוד שאירית תבגוד בי", הוא אמר. רונן סיפר שאירית מתרחקת ממנו, כועסת עליו ושהשגרה בין הנסיעות הפכה להיות לא טובה ויוצרת תסכולים וכעסים. כמו כן הוא ציין שאירית לא מתקרבת אליו ולא נענית לניסיונות שלו למגע פיזי ביניהם, אולי ככוונה להעניש אותו. בשבועות האחרונים הוא שם לב שהיא מוחקת הודעות, צמודה לנייד שלה, אפילו לשירותים היא נכנסת עם הטלפון ומכל הודעה היא קופצת.

צילום: shutterstock

"אני משוכנע", קבע רונן נחרצות, "שאירית 'מתנחמת' בזרועותיו של גבר אחר. בסוף השבוע הקרוב אני בארץ", המשיך רונן, "ובסוף השבוע הבא הבא אני נוסע בחמישי בבוקר. אני רוצה מעקב צמוד ולדעת על כל דבר שאירית עושה".

נערכנו בהתאם. ביום חמישי בבוקר רונן יצא מביתו לנתב"ג וצוות בלשים המתין ליציאתה של אירית מהבית. באותו היום היא לא עשתה שום דבר חריג ועסקה רק בענייני הבית. ביום שישי בבוקר אירית הגיעה עם שני ילדיהם לקאנטרי השכונתי ובערב נסעה עם הילדים לבית הוריה בעיר סמוכה. בשעה 22:00 אירית יצאה לבדה מבית הוריה, כשהילדים נשארו שם.

אירית נסעה לטיילת בתל אביב והחנתה את הרכב בחניון מקומי. במקביל, נצפה גבר שיוצא מרכב אחר בחניון וצועד לעבר רכבה. אירית יצאה לקראתו מרכבה והשניים נראו מתחבקים במשך דקות ארוכות. הגבר נראה מלטף ברוך את צווארה ושיערה של אירית. הם המשיכו וצעדו לאורך שפת הים בחשיכה, מתרחקים מהטיילת ההומה אדם. בסיום הטיול חזרו השניים לחניון. כל אחד נכנס לרכבו והשניים נסעו כל אחר ברכבו לכיוון הבית של אירית ורונן.

בשעה אחת אחר חצות, כשהרחוב שומם ושקט לחלוטין, נכנסו אירית והגבר שאיתה לבית של אירית ורונן. את שנעשה שם אפשר רק לתאר.

בשעה 04:30 לפנות בוקר יצא הגבר מהבית, נכנס לרכבו ונסע מהמקום. גם הבלשים, בסיום יום מעקב ארוך, חזרו לביתם.

ביום ראשון אחר הצהריים רונן חזר לארץ והגיע הביתה. הוא עודכן בממצאים עוד כששהה בלונדון. כעבור מספר ימים נפגשנו שוב במשרד עורך הדין של רונן למסירת דו״ח החקירה וסרטוני הווידיאו.

רונן היה רגוע ושליו, נראה שתחושה קשה של חוסר ודאות הסתיימה. שבועות ארוכים של חשדות ופחדים.

הוא שיתף אותנו ברגע אחד קשה מאוד שחווה, כאשר נכנס לחדר השינה שלו עם שובו לארץ, והבחין שמצעי המיטה לא הוחלפו. אלו אותם המצעים שהיו על המיטה כשעזב את הבית ביום חמישי.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים.

גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות", בנתניה