כמה זמן עוד יימשך הסבל של בעלי החיים במדינה אחת קטנה שנקראת ישראל? הבנו כבר ששר החקלאות נכשל במילוי תפקידו ואנחנו האנשים שבחרנו בממשלה הזו. האיש שהיה אמור להגן על בעלי החיים ועל זכויותיהם, הוא הראשון לפגוע בהם.

השבוע פורסם שמועצות ועיריות רבות ברחבי הארץ מבקשות ממשרד החקלאות היתר להשתמש ברעל הקטלני סטריכנין ומקבלות אישור. הרעל הזה גורם למוות בייסורים קשים של החיות המשוטטות.

כן, יש מקרי כלבת, אבל במקום לייצור בהלה המונית, האם להגיד לאנשים שהם לא יכולים להחזיק יותר משני כלבים זה הפתרון? האם להרעיל את החיות זה הפתרון?

במשך 3 וחצי שנים משרד החקלאות קיצץ את החיסונים האוראליים בכמעט 70 אחוז לעומת שנים קודמות, ולא פוזרו מספיק חיסונים.

צילום: pixabay

מקרי הכלבת בצפון הארץ הגיעו דרך חיות שנכנסו אלינו ממדינות שכנות כמו לבנון וסוריה.

הפתרונות שמוצעים בימים אלו הם לירות בחיות המשוטטות - בכלבים, בתנים, בשועלים, בחתולים בעצם בכל חיה שעלולה להיות חולה בכלבת. ועכשיו עולה גם עניין רעל הסטריכנין, רעל שהגורם מוות בייסורים.

השר אורי אריאל, אלוהים הפקיד בידיך תפקיד להגן על חסרי הישע -החיות שאנחנו בני האדם הקול שלהם. אבל במקום לקחת את התפקיד הזה ולנסות לעזור להם, אתה גרמת לכל המצב הזה. זה החינוך שאתה רוצה שאנחנו נעביר הלאה לדורות הבאים? רצח של בעלי חיים בלי טיפה חמלה בחסות החוק? זה מה שאתה רוצה שילדים ילמו בבית הספר.

עמותת תנו לחיות לחיות בראשותה של יעל ארקין הציעה פתרון הולם כבר לפני שנתיים כדי למגר את התופעה של הכלבים המשוטטים ואת הסבל שלהם. העמותה הציעה לעשות פיילוט כמו שנעשה במדינות עולם שלישי, ביניהן הודו - לעקר/לסרס, לחסן, לשבב ולהחזיר לשטח בחזרה. ואז יהיו פחות המלטות,פחות בעלי חיים משוטטים שיגיעו להסגרים ברחבי הארץ, פחות בעלי חיים דרוסים בכבישים.

העמותה הציעה להתחיל את הפיילוט במקומות שבהם יש ריבוי של כלבים משוטטים, אזור הדרום או הצפון.

זה יכול להיות פתרון מצוין לסבל, לרצח. אז למה משרד החקלאות בוחר להתעלם ממנו?

אני פונה לכל אוהבי בעלי החיים באשר הם - תארו לכם עולם עם רצח המוני של בעלי חיים. האם אלו הערכים עליהם תרצו לגדל את ילדיכם? בואו נהיה הקול של בעלי החיים ונפעל ביחד להצלתם.

הכותבת היא פעילה למען בעלי חיים ופעילה בהסגר באר שבע. לשאלות בנושא בעלי חיים אתם מוזמנים לשלוח מייל