יש שאלה אחת שאם הייתי מקבלת שקל על כל פעם שהיו שואלים אותי אותה, היום הייתי מיליונרית.

השאלה היא "איך מוצאים זוגיות?", וכבר שני עשורים וחצי בהן אני שדכנית, אני עונה את אותה התשובה: בדיוק כמו שמחפשים עבודה.

צילום: shutterstock

בהתחלה אנשים לא מבינים על מה אני מדברת. הם חושבים לעצמם שנפלתי על הראש ותוהים מה הקשר בין אהבה לעבודה? איך אפשר בכלל להשוות בין השתיים? אהבה קשורה לעולם הרגש והרוח, ואילו עבודה קשורה לעולם החומר והכסף. אבל מי שיקדיש כמה דקות כדי לחשוב על העניין, יבין שקיים קשר הדוק בין שני התחומים הללו, מבחינת תהליך החיפוש.

כאשר אדם מחפש עבודה, הוא מקדיש את כל מרצו כדי להגיע למטרה - כותב קורות חיים באופן המרשים ביותר, שולח אותם לגופים רלוונטיים, הולך לחברות כוח אדם, מפרסם בפייסבוק שהוא מחפש עבודה, שואל מכרים אם הם מכירים משרה שיכולה להתאים לו, ועושה את כל שביכולתו על מנת למצוא עבודה. בנוסף לכך, יש לא מעט אנשים שמשלמים סכום לא פעוט לכל מיני גופים שמטרתם לעזור בכתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה, כלומר חיפוש עבודה רציני מצריך אקטיביות אמיתית ועקבית של המחפש.

כנ"ל בתחום חיפוש האהבה. מי שבאמת רוצה למצוא אהבה, אינו יכול להרשות לעצמו לשבת בחיבוק ידיים ולחכות שקופידון ישלח לעברו חץ. הוא איננו יכול להשאיר זאת לידי הגורל או לידי המזל ולומר לעצמו בפאסיביות: "כל אחד והמכתוב שלו" או "הזמן יעשה שלו". אמנם ישנם כאלה שאכן התמזלו ומצאו את אהבת חייהם ככה סתם במקרה ביום בהיר אחד, אך ברוב המקרים זה לא כל כך פשוט.

לכן מי שבאמת רוצה למצוא אהבה, מוכרח להשקיע בתהליך החיפוש בדיוק כפי שעושים כאשר מחפשים עבודה - להירשם לאתרי היכרויות, לפנות לשדכנית מקצועית, להיענות לכל מיני שידוכים שהחברים מציעים לכם, ובקיצור, להיות פעילים! יתרה מכך, חשוב לא רק להיות פעילים, אלא גם לשמור על ראש פתוח. זאת אומרת לנסות להיפרד מ"רשימות המכולת" הכובלות ומהפנטזיה על בן/בת זוג מושלמים, ולתת צ'אנס אמיתי גם למי שלא בהכרח מתאים באופן מדויק לרשימה שיש לכם בראש.

נסו ליישם את העצה הזאת, וסביר מאוד להניח שתופתעו באיזו מהירות תמצאו אהבה.

זכרו, אהבה היא הדבר החשוב ביותר בחיים, יותר מעבודה ויותר מכל דבר אחר, ולכן מן הראוי שנשקיע בה את כל האנרגיות שיש לנו, גם כדי למצוא אותה, וגם כדי לשמר אותה.

בהצלחה!

הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית עם ניסיון של למעלה מ-25 שנה - לחילונים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".

לאתר של הראלה לחצו כאן. לגלישה בסמארטפון