מאיר הוא בעל עסק בתחום המכונאות. בעבר התקנו בבית העסק שלו מערכת מצלמות במעגל סגור. עתה יצר איתי קשר וביקש שניפגש.

הגעתי לעסק שלו, הוא הכניס אותי למשרדו והחל לספר לי על חייו האישיים. מאיר סיפר שלפני כשנתיים הוא נפרד מיפעת, אשתו ואם ארבעת ילדיו. "הפרידה היתה מורכבת ולא פשוטה אבל הגענו להסכם עם מגשר ונמנענו ממלחמות בבתי משפט", הוא אמר.

מאיר המשיך וסיפר לי שמאחר ויפעת לא עבדה בשנים שלפני הפרידה, הם הגיעו להסכם שבמשך שנתיים לאחר הפרידה מאיר יעביר לה סכום כסף חודשי גבוה, ויפעת התחייבה תוך שנתיים לחזור לשוק העבודה ואז הסכום החודשי יופחת. הסכם ראוי ומכובד.

צילום: shutterstock

"לפני כמה חודשים", הוא המשיך לספר, "הבנתי שיפעת החלה לעבוד במשרד של אחותה. אלו שמועות ואין לי הוכחה", הוא הדגיש. "אבל עכשיו, כשהסתיימו השנתיים כפי שקבענו בהסכם, יפעת העבירה לי בקשה שאמשיך לשלם את הסכום הגבוה מאחר שלדבריה, היא עדיין לא חזרה לשוק העבודה". מאיר אמר לי שהוא מתכוון לשלם עוד שלושה-ארבעה חודשים מעבר לשנתיים, אבל הוא מבקש שתהיה לו הוכחה שיפעת חזרה לעבוד, למקרה שתתפתח מחלוקת משפטית ביניהם.

לקחתי ממאיר את הפרטים הדרושים לצורך מעקב סמוי - כתובתה של יפעת, תמונה שלה, פרטי הרכב וכתובת של בית העסק של אחותה.

כעבור מספר ימים צוות בלשים המתין ליפעת בשעת בוקר מחוץ לביתה. יפעת נראתה יוצאת מהבית, מסיעה את הילדים לבתי הספר שלהם וממשיכה לבית העסק של אחותה.

לאחר שהמידע אומת, סוכם עם מאיר שנבצע עוד מספר פעמים מעקב קצר ובימים שונים, בכדי להוכיח שזוהי השגרה של יפעת ושמדובר במקום עבודה קבוע ולא בעבודה חד פעמית לצורך סיוע נקודתי לאחותה.

צוות בלשים עקב אחר יפעת עוד כמה פעמים ובאחד הבקרים, לאחר שהורידה את הילדים בבתי הספר, היא נראתה חוזרת הביתה. בפתח הבית חיכה לה גבר, שנכנס איתה פנימה. כעבור שעתיים יצאו השניים מחויכים וכל אחד נכנס לרכבו. יפעת המשיכה לעסק של אחותה.

כפי שסוכם, היה זה יום המעקב האחרון. המידע אודות הגבר שנפגש עם יפעת בביתה היה לא רלוונטי לחקירה, אבל כשמאיר ראה את התמונות עיניו נפתחו וההלם ניכר על פניו: "אלוהים" צעק מאיר, ״זה איציק! הוא עובד אצלי שנים בעסק. מה, הוא ניפגש עם יפעת בבית?"

מאיר התעקש לשחזר את אותו הבוקר ונזכר שאיציק הודיע שהוא יאחר בגלל בעיה ברכב של אשתו. מאיר נראה מאוד נסער ומבולבל. הוא הרגיש שהעובד המסור שלו מעל באמונו.

הזכרתי לו שיפעת כבר לא אשתו ושאיציק לא חייב לשתף אותו בכל הפלרטוטים והרומנים שלו, אבל אין ספק שזה מקרה מאוד מורכב ורגיש. "אני יודע, זה לא ענייני, אבל הוא בקלות היה יכול לבחור לו בת זוג אחרת, ולמה דווקא איתה, למה דווקא עם גרושתי?", הוא מלמל.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים.

גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות", בנתניה