למעלה מ-500 תושבי עין הים הצביעו, והרוב קבע: "רוצים לקבל סקייטפארק בשכונה". התוצאה התקבלה בתום סקר שנערך בשכונה, ובו נשאלו התושבים מה היו רוצים שייבנה בשטח הציבורי הפתוח בשכונה. האם עיריית חדרה תיענה לבקשה?

השטח המיועד לפיתוח למען התושבים בעין הים | צילום: באדיבות התושבים

את המשאל יזמו תושבי השכונה, מיכאל פאטצקי, איתי עשת ואייל פבזנר, שביקשו לדעת מה עמדת תושבי השכונה בנוגע לשטח הפנוי עליו שהה עד לאחרונה מבנה משרד המכירות, ששימש כבית כנסת זמני למתפללי השכונה. 

"בעקבות פינוי המבנה נעשתה חשיבה משותפת עם מנהלת רובע מערב, נינה יוספיאן, והוחלט לבצע סקר בין תושבי השכונה, בכדי להציף את הצרכים", הסביר פבזנר. "הרעיון הוא לאפשר לתושבים לבחור את האפשרות המועדפת עליהם לפיתוח השצ"פ, במסגרת האפשרויות לייעוד הקרקע".

לדברי יוזמי המשאל, בקרב תושבי השכונה היתה היענות רבה למילוי המשאל, 530 תושבים הצביעו, דבר המעיד לטענת היוזמים על מעורבות התושבים בפיתוח שטחים מעין אלה. את השאלות פרסמו התושבים בקבוצות השונות ברשתות החברתיות של השכונה, בקבוצות הבניינים ובפייסבוק. 

מממצאי המשאל עלה שרוב התושבים שהצביעו והיוו כ-30% מן ההצבעות בחרו בסקייטפארק כאופציה המועדפת והנחוצה ביותר לדעתם לפיתוח השצ"פ.

האופציה השניה שנבחרה עם כ-27% מן ההצבעות הייתה בוסתן פירות עם ספסלים, ולמקום השלישי בבחירת התושבים הגיעה האפשרות 'אמפי להצגות ואירועים' עם כ-21% מן הקולות. גינת כלבים או גינה קהילתית הגיעו יחד למקום הרביעי (כ-17% מהמצביעים), ולמקום האחרון הגיע מגרש כדורגל עם  כ-10% מן המצביעים.

סקייטפארק. הגיע למקום הראשון. צילום: מור גפני-דור

בנוסף לאופציות שהוכנו מראש במשאל, הציעו התושבים גם אפשרויות משלהם כמו בריכת שחיה, בית כנסת, מרכז מסחרי ואולם  ספורט. אולם  הללו לא עמדו בייעוד הקרקע.

"שכונת עין הים, מאכלסת ברובה משפחות  צעירות ילדים ובני נוער רבים", סיכמו יוזמי המשאל. "התוצאות מלמדות כי הפארק הקיים בשכונה אינו נותן  מענה לגילאי הנוער ומיועד לילדים קטנים עד גיל 10. בחירה בסקייטפארק במקום הראשון, מלמדת שהתושבים מחפשים מענה  לילדים הגדולים יותר".

תוצאות המשאל נשלחו, לראש העיר צביקה גנדלמן , ויוזמיו הבהירו כי כעת הם מבקשים שההחלטה על פיתוח השטח תתחשב בדעת התושבים החיים בשכונה.

מעיריית חדרה נמסר: "בשכונת עין הים הוקם לפני כשנתיים פארק מרהיב עם מיטב המתקנים לרווחת תושבי מערב העיר. באשר לשצ"פ המדובר, גם הוא יפותח בדומה לפיתוח השצ"פים בכל העיר לטובת תושבי השכונה".