בתחילת השבוע התקיים בפיאצה בחדרה, אירוע שבמהותו 'מעגלי שיח' לזכרו של סלמון טקה, בן העדה שנהרג בידי שוטר. למרות הפרסומים  המקדימים, היתה נוכחות דלה מאד של  הציבור הכללי, והרוב המוחץ שהגיע היה מהקהילה האתיופית בעיר. 

מעגלי שיח של יוצאי אתיופיה בחדרה | צילום: באדיבות התושבים

מנחה הערב, אחד מן הפעילים החברתיים, קרא לנוכחים להזמין חברים להגיע ואמר: "אנחנו רק מבקשים שיכירו בקיומנו, אנחנו אחים שלכם רק בצבע אחר. אנחנו לא מבקשים הזדהות עם המאבק שלנו, רק בואו בראש פתוח ואל תחשבו על הימים האחרונים. אנחנו רוצים להביא לכך שבעתיד תהיה אהבת אחים ולא שנאת אחים השינוי  מתחיל מכל מי שיבוא לכאן לדבר ולהקשיב".

יש לציין שאי שיתוף הפעולה של תושבי העיר, בלט כבר בפרסומים לאירוע  ברשתות החברתיות: "מעגל שיח אצלכם זה הפיכת מכוניות, זריקת אבנים, צרחות, מכות והתפרעויות", כתב אחד הגולשים בתגובה ואחרת הוסיפה: "שיח על מה? הגנה על עבריין שבגללו נפגעו כל  כלך הרבה אנשים"?

אלי ביך, ממארגני מעגלי המחאה הסביר שאיתם  או בלעדיהם, האירוע הוגדר כמוצלח: "זה לא היתה מהות האירוע לייצר רק דיאלוג בין הציבור הכללי לקהילה, אלא רצינו אחרי הבלאגן  שהיה בימים האחרונים, לייצר איזשהי רגיעה שאנשים יוכלו לבוא לדבר ולפרוק דברים, ומבחינה זו הצלחנו.

"אנשים הודו לנו בתום הערב על ההזדמנות. אין ספק שזה פספוס של כל גיבורי המקלדת שלא הגיעו. כי להתלונן על אופי ההפגנה הם ידעו,  אבל  לבוא להקשיב לחוויות יומיומיות וקשיים של בני נוער, זה הם לא עשו. אלה  דברים שאני מכיר גם מחיי שכחייל למשל, הצבא היה המקום הבטוח שלי, וכשהייתי חוזר הביתה התחושה הייתה שהכול יכול  לקרות לי. כל אלה שאמרו אבדתם אותנו, אף פעם לא באמת היינו איתנו, אם היה משנה להם, היו באים, להקשיב, לשמוע".

בין הנוכחים במעגלי השיח, היה גם ראש העיר צביקה גנדלמן .