לאחר התלונות על שקיעתו של רחוב הנשיא בעיר, עם עשרות חנויות סגורות או בסטטוס של 'להשכרה', כעת מגיע תורו של עורק מסחרי מרכזי אחר בעיר: רחוב הרברט סמואל.

לאחרונה נסגרו לא מעט חנויות ברחוב הנחשב לאחד מעורקי התנועה והסחר המרכזיים בעיר, בתוכן גם חנויות ותיקות שפעלו במקום מספר עשורים.

מצב הביש זולג גם לסמטת פלטרין המתפצלת מרחוב הרברט סמואל, גם שם סגרו לאחרונה בעלי עסקים את חנויותיהם.

רחוב הרברט סמואל. בעלי העסקים במצוקה | צילום: שירות מיינט

אחת מבעלות העסקים ברחוב, הפועלת במקום כבר חמישה עשורים, סיפרה ל'מיינט חדרה': "מצבנו בכי רע. שורדים בקושי והרבה מאיתנו בשלבים של לא להחזיק מעמד יותר מחודש-חודשיים.

"פעם באזור שלנו היו כל האירועים המרכזיים בעיר, למשל יום העצמאות, אך לצערי הזיזו אותם מכאן. בנוסף, אין חניה ויש אכיפה מאסיבית של דו"חות חניה, ככה שלקוחות בקושי באים. שמו לנו את עמודי הברזל בשולי הכביש, מה שמפריע לנהגים, מקשה עליהם לעשות רוורס למשל, ותדיר יש כאן מריבות. שלא לדבר על המצב התחזוקתי של הרחוב המלוכלך, הלא מזמין, כל זה מתכון לפשיטת רגל בשבילנו".

דני פליישמן, בעל עסק ברחוב הנשיא ב-35 השנים האחרונות: "מעולם לא היה מצב כזה ברחוב הנשיא. פתחו מתחמים ללא קץ בפאתי העיר ורוקנו את העיר מתוכן. אנחנו כאן ברחוב בו יש שש בנקים ומשרדים של כמעט כל עורכי הדין בעיר, ובכל זאת אין אנשים ברחוב, אין תנועה.

"זה לא רק אצלנו, זה ברחוב הנשיא, זה בגיבורים. יש כאן ברחוב עסקים של  50 שנה שסגרו, אחרים בדרך, לא ישרדו את החודש הבא. מעולם לא היה מצב כזה בעיר. לא נותנים לעסקים לחיות".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית חדרה, באמצעות החברה הכלכלית, יוזמת אירועים ופעילויות שונות ברחוב הרברט סמואל על מנת לעודד תושבים להגיע לאזור. רוב העסקים ברחוב וברחובות הסמוכים מברכים על היוזמה, כולל אירועים כמו פסטיבל הבירה, חגים, שוק פרחים ועוד, שהתקיימו ומשכו אלפים במשך ימי הפעילות.

"העירייה תמשיך ליזום פעילויות ברחובות הללו לרווחת התושבים ובעלי העסקים.לקבוע כי הרחוב גווע, זו אמירה חסרת שחר ופופוליסטית הן מצד העיתון והן מצד מי שמשתמש בביטויים הללו".

הכתבה המלאה תתפרסם בסוף השבוע בעיתון 'ידיעות חדרה' וכאן אצלנו ב'מיינט חדרה'