ביקרתם לאחרונה בסניף הדואר המרכזי ברחוב הרברט סמואל? אם לא, כנראה שתופתעו. שתי היוצרות המקומיות, אנה טוהר זהב וגלית צימרינג, הפכו את החומה החיצונית האפורה ליצירת אמנות  מרהיבה באדום, שחור ולבן.

ציורים על חומת הדואר | צילום: דוברות עיריית רחובות

השתיים, המהוות חלק מקהילת האמנים המקומית של חדרה,ביצעו את החידוש במסגרת פרויקט  "יפה לנו - ביחד לוקחים אחריות", שמטרתו הגברת המודעות של תושבי העיר לסביבה בה הם חיים.

מדובר בפרויקט משותף למרכז הצעירים העירוני "טורבינה", הפועל במסגרת העמותה העירונית "פנאי העיר" ואגף שפ"ע  של עיריית חדרה. במסגרתו מתקיימים לאורך השנה אירועים ופרויקטים בשיתוף בני נוער, מתנדבים, ארגונים שונים וכלל תושבי העיר.

מדוע נבחרה דווקא החומה החיצונית של הדואר? היוצרות מסבירות שעבודת האמנות היא חלק מרעיון  ה- 'Place-Making' שמשמעותו ניצול שטח ציבורי לקידום תרבות פנאי, אקולוגיה וחינוך.

והחומה בדואר לא לבד. יצירת האמנות החדשה בלב העיר מצטרפת לעבודות אחרות שקהילת האמנים במרחב הציבורים אחראית עליהן.יצירות אמנות נוספות תוכלו לראות גם בציורי הקיר בשוק העירוני, וקיר הגיבורות הממוקם סמוך לתחנה המרכזית, ובו הונצחו בציור 21 גיבורות מקומיות שהשפיעו על ההיסטוריה של העיר חדרה.