עמוד עמדת הגזם הרעוע ביגאל אלון | צילום: מירית גולן

שני עמודים של עמדות גזם, האחד בשכונת נווה חיים ושני בשכונת יצחק, מצויים במצב בו ניתקו חלקית ממקומם, והם מהווים סכנה להולכי הדרך ובתוכם ילדים רבים הצועדים לכיוון מוסדות החינוך שבשכונה. תושבים מן הרחובות בהן מצויים העמדות, סיפרו כי דיווחו למוקד העירוני על המפגע הבטיחותי.

ש' תושבת רחוב יגאל אלון שבנווה חיים, שם ממוקמת עמדת איסוף גזם שהעמוד המסמן אותה מט לנפול, סיפרה: "זה אך טבעי שעמדות גזם יינזקו, וזה כתוצאה ממכות שחוטף העמוד בעת איסוף האשפה מהשופל או כף האיסוף הגדולה של  משאית פינוי הגזם", אמרה, "ולכן הדבר המתבקש הוא לערוך ביקורות יזומות מטעם העירייה, פעם בכל פרק זמן הגיוני כדי לוודא שהעמוד יציב ואיננו מסוכן.

"רחוב יגאל אלון זו הכניסה המערבית לשכונת נווה חיים, ואחת המרכזיות. סמוך אליה ברחוב אהרונסון עוברים קווי התחבורה הציבורית של העיר ומחוצה לה לכיוון תל אביב ונתניה ולכן, זה עורק הליכה מרכזי ברגל לא רק לתושבי השכונה, אלא גם למשתמשי התחבורה הציבורית באזור. יש המון ילדים שצועדים משכונת ויצמן לכיוון בה"ס ניצנים ברחוב הזה, ולא מן הנמנע שהעמוד הזה, אם לא יחוזק ויתוחזק כהלכה, יתמוטט באחד הימים. יש רק לקוות שלא על ראשו של תושב או חלילה ילד".

גם ברחוב הגר"א בשכונת יצחק, באזור הסמוך לפנימיית תלפיות, מצויה עמדת גזם, שאף היא  מצויה במצב רעוע: "קו 13 עובר בדיוק כאן ככה שתמיד יש באזור אנשים שממתינים לו, ילדים בדרכם למועדון רעים, המתנ"ס שמשרת את תושבי נווה חיים, שכונת ויצמן, ושכונת יצחק, לספרייה, לאזור המסחרי הקטן שבו מצוי הדואר, מכולת, ומספרה".

התושבת מוסיפה: "בני ממתין כאן לקו 13 לא אחת ותמיד מלווה אותי החשש מעמדת הגזם הזו . ילדים גם כמעשה קונדס עשויים לטלטל אותה ולהחלישה עוד יותר ככה שאין לדעת מתי  תתמוטט ותקרוס ותגרום נזק פיזי לעובר אורח, למכונית חונה, או אולי לאוטובוס שחולף בדיוק". 

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "שתי עמדות הגזם ייבדקו ויטופלו בהתאם. ככל שיש תקלה או מפגע, פועלת העירייה לתקן במהירות וביעילות".