פנצ'ר, צמיג מנוקב. אילוסטרציה: pixabay

תושבים המתגוררים ברחוב הנשיא וסביבתו ומחנים בו את רכביהם, מספרים כי בשבועות האחרונים רכביהם סובלים תדיר מתקרים בגלגלים.

בפעמים הראשונות שהדבר אירע סברו כי  מדובר ביד המקרה, אלא שתיקון התקרים בתדירות כה גבוהה, הוביל את התושבים לסברה כי מדובר בחבלה מכוונת.

"בפנצ'ריה מדווחים לי שתמיד מדובר בפנצ'ר שהינו תוצאה של בורג ספציפי בשם 'בורג קודח' ומכונה בתעשייה 'פחפח'", סיפרה תושבת הרחוב. "פעם פעמיים פנצ'ר מבורג כזה ניחא, אבל 4-5 פעמים בחודש פנ'צר מבורג ספציפי, ולא משום סיבה אחרת, כמו חוסר באוויר בגלגל או בחתך, כל סיבה אחרת, זה בהחלט רומז שמדובר במשהו שקורה בזדון". 

יש לציין שרחוב הנשיא איננו מוגדר כמע"ר (מרכז עסקים עירוני) ככה שהחנייה בו מותרת בכל שעות היום, ללא הגבלת שעות. לכן, תושבים רבים המתגוררים בלב העיר, וסובלים ממצוקת חנייה, בוחרים לחנות בו את רכביהם. הבעיה היא שבעשותם כך, הם 'תופסים' חניות של לקוחות פוטנציאלים ברחוב שממילא מצוי בקשיי הישרדות. יש לציין כי לתושבים שנפגעו מהברגים המדוברים, אין קצה חוט לגבי מי יכול היה לעשות את המעשה והאם מדובר בחבלה בזדון.

התושבים הביעו תקוותם, כי בעיריית חדרה, יוגבר הפיקוח העירוני ברחוב הנשיא, וכך אולי תבוא על פיתרונה תעלומת התקרים החוזרים ונשנים.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "הנושא מצוי בתחום האחריות משטרת ישראל. ברחוב הנשיא יש מצלמות אבטחה רבות של העסקים והבניינים כך שהמשטרה תוכל בקלות להתמודד עם הנושא".