כיכר המשטרה בחדרה (צילום: לירן טטרו)

כמעט שלוש שנים אחרי שאושר התב"ר על סך כ-14 מיליון שקלים, הרמזורים סוף סוף בדרך לכיכר המשטרה בחדרה. ל'מיינט חדרה' נודע כי בישיבת אגפים שהתקיימה השבוע, הודיעו הגופים בעירייה כי הוסרו כלל החסמים שמנעו את הקמת הפרויקט עד כה. המשמעות: העבודות להפיכת כיכר המשטרה בחדרה לצומת מרומזר - יחלו בתקופה הקרובה.

בעיריית חדרה הודיעו עוד בחודש פברואר 2017 כי העבודות על הכיכר צפויות להתחיל עוד באותה שנה- אך הדבר לא קרה. מידי יום חולפים במקום אלפי כלי רכב וכן מאות הולכי רגל מלב חדרה והשכונות מסביב. אלה לא פעם מסתכנים בחציית הכביש הסואן, שהביא לא אחת לבעיות בטיחות ולתאונות בסביבתו.

כאמור, התב”ר בסך 14 מיליון שקלים, היה אמור לשמש לביצוע רמזור בכיכר המשטרה והסדרת הצומת (הרברט סמואל וכביש 4), בהתאם להסכם שנחתם בין העירייה לבין חברת “נתיבי ישראל”, החברה הלאומית לתשתיות תחבורה.

תאונה בכיכר המשטרה בחדרה | צילום: שירות מיינט

כעת, לאחר בעיות משפטיות ואחרות, התוכנית סוף סוף צפויה לצאת לדרך. במסגרת העבודות תוסר הכיכר מצומת הרברט סמואל וכביש 4 ובמקומה יוסדר צומת בטיחותי הכולל עבודות העתקת תשתיות, ביצוע תשתיות תת קרקעיות, ניקוז, קווי חשמל, תאורה, מדרכות, חידוש הכביש והתקנת רמזורים להכוונת התנועה בצומת.

התוכנית שתצא לדרך בקרוב כוללת שינויים והתאמות שנערכו לעומת התוכנית המקורית, בין היתר על ידי משרד התחבורה שביצע שינויים בתוואי הדרך האמורה.

גורם המכיר את הנושא ציין בפנינו כי "הפעולות בנושא הסתיימו. זה פרויקט שמשולב בין אגף ההנדסה של עיריית חדרה והחברה הכלכלית. היה צו מניעה שהוסר וכעת עושים את ההכנות האחרונות לקראת יציאת הפרויקט לדרך - בשורה של ממש לכל הנהגים בסביבה".