תחנת אוטובוס חדשה והחלטת אגד מביאים בימים אלה לשינוי קל במסלול הנסיעה של קווי 6 ו-14, שעשוי לשפר לאין ערוך את הגישה לקופת החולים דגני בחדרה.

מאז העתקתה של "דגני" מרחוב הרצל למיקומה ברחוב עובדיה יוסף, זרמו לעירייה פניות רבות של תושבי חדרה שביקשו את סיועה של העירייה לשיפור הנגישות למקום.

ניר בן חיים עם התחנה החדשה ליד דגני | צילום: דוברות עיריית חדרה

עיקר הפניות נגעו למרחק הגדול יחסית בין תחנות האוטובוס לבין מעבר החצייה שדרכם מחויבים לחצות, וזאת לנוכח גדר ההפרדה המתוחה לכל אורך הכביש ומונעת מהבאים לחצות במיקום שאינו מעבר החצייה. הדבר מקשה בעיקר על חולים וקשישים, ורבים מהם ביקשו מהעירייה לפעול למציאת פתרון שיקל עליהם.

על-פי מפת הסמכויות של משרד התחבורה, אין לעיריית חדרה סמכות לקבוע הסדרי תנועה בציר עובדיה יוסף והנשיא, ולכן על העירייה לפעול מול אגד ומשרד התחבורה באמצעות ועדת תיאום תנועה של הרשות.

מי שאחראי על השינוי בין היתר הוא מ"מ ראש העיר בן-חיים, שבחן את הנושא ומצא כי אגף שפ"ע של העירייה, בהובלת מנהל האגף בוריס קוסינובסקי ומנהל מחלקת כבישים מיכאל קופילנקו, פועל כבר זמן רב לקדם מול אגד פתרון בדמות הצבתה של תחנת אוטובוס נוספת, קרוב יותר למעבר החצייה.

בן חיים אמר השבוע: "בעצה אחת עם ראש העיר אני פועל לקדם מול אגד שינוי קל במסלול, כך שבמקום לפנות מרחוב הנשיא שמאלה אל רמב"ם וישר אל התחנה המרכזית, ייכנס האוטובוס אל רחוב עובדיה יוסף כדי לאסוף נוסעים מהתחנה הקרובה לקופת החולים, ואז להמשיך לתחנה המרכזית דרך כביש 4. עבור אגד מדובר בשינוי קטן, שהבנתי שאינו קשה לביצוע, ואילו עבור ציבור באי קופת החולים, מדובר בשינוי גדול שיקל עליהם במידה רבה".