חדרה. צילום ארכיון: אלעד גרשגורן

בתחילת החודש (8.5.19), נעתר בית המשפט לבקשת עיריית חדרה ואישר צו כניסה למקרקעין ברחוב הגיבורים 84, החשודים שבעליהם משכירים אותם כדירות מגורים ולא כמשרדים. בין בעלי הנכסים ברשימה היו גם  חבר מועצת העיר יניב דרי וחבר המועצה רונן הילף, שניהם מסיעת 'מחוברים'.

מדובר ב-16 נכסים, שאחד מהם בבעלותו של חבר מועצת העיר רונן הילף מסיעת "מחוברים", ואחר בבעלות חבר המועצה יניב דרי, העומד בראש הסיעה. יתר 14 האנשים הם תושבים אנונימיים.

ואולם, יממה לאחר הוצאת הצו, הגיש דרי בקשה לבית המשפט ולאחר הסבר של המצב, החליט השופט לקבל את בקשתו ולהסיר את צו הכניסה לנכס שלו ברחוב הגיבורים 84.

דרי כאמור, פנה לבית המשפט וביקשו לבטל על הסף את  הצו שניתן נגדו. דרי, הסביר ל"מיינט חדרה" כי הנכס שלו איננו ממוקם בקומה הראשונה אלא בקומת הקרקע, מושכר כחוק ועל פי ההיתר שלו - פועל כמספרה.

השופט יניב הלר, שנתן את הצו בראשונה, נעתר לבקשת דרי וכתב בהחלטתו: "בשלב זה מצומצם צו הכניסה שניתן על ידי בתיק זה ביום 8.5.19 לקומה הראשונה של המבנה. אם יש צורך  להיכנס חלק אחר של המבנה או לקומה אחרת, תבהירו הועדה לתכנון  ובנייה".

רונן הילף מסיעת מחוברים. צילום: עצמי

בבקשה המקורית של עיריית חדרה ושל הוועדה לתכנון ולבנייה שלה, לצו שיפוטי לכניסה למקרקעין, נכתב: "בית המשפט מתבקש בזאת ליתן צו כניסה למקרקעין. מרגע שהתעורר חשד לביצוע עבירה, הרי שמפקח רשאי להיכנס בכל עת סבירה למקרקעין ורשאי המפקח לעשות שימוש בכוח סביר כלפי רכוש לשם כך, ובלבד שלא ייכנס למקום המשמש למגורים, אלא לפי צו של בית משפט".

בבקשה שהגיש דרי ביום שלישי שעבר לבית המשפט למחיקת הצו השיפוטי שניתן נגדו הוא כתב: "עיון פשוט בנספח אותו צירפה הוועדה לבקשתה מלמד כי לי אין כל זכות בקומה הראשונה במקרקעין. הזכות היחידה הרשומה לטובתנו מוגדרת כחנות המצויה בקומת הקרקע... שרבוב שם החברה שבבעלותי (משרד עורכי הדין) להליך זה פוגע קשות בתדמיתי הציבורית ועולה חשד כי הדבר נעשה בכוונת מכוון".

דרי ורונן הילף מסרו עוד כי: "לצערנו נדמה כי ראש עירייה שמתמודד עם המלצת משטרה להגשת כתב אישום חמור בנושאים של טוהר שלטון ושחיתות ציבורית, מפנה את יתרת זמנו בניצול המערכת העירונית למטרת רדיפה פוליטית כנגד נבחרי ציבור".