צילום: shutterstock

היוזמה היפה של עיריית חדרה - לחלק עצים למדורות לתושבי העיר, לא נתקבלה בעין יפה על ידי חלק מהתושבים, בעיקר שוחרי איכות הסביבה. לדבריהם, חלוקת העצים מגבירה מוטיבציה לקיום מדורות בעוד המגמה בארץ היא להמעיט מדורות ולהקטין את זיהום האוויר הצפוי.

"בכל לג בעומר זיהום האוויר מרקיע שחקים והשנה גם צפוי מזג אוויר שרבי ככה שהסיכון להתלקחויות ופגיעה בטבע גובר", אמרה תושבת שכונת וייצמן בעיר. "יכולה הייתה העירייה לגלות קצת אחריות ולהוות דוגמא לתושביה בהמלצות לצמצם מדורות ולא לעודד אותם לקיימן כלל ועוד לספק עצים".

בפרסומים שהעלתה בנדון העירייה נכתב: "חסר לך קרשים למדורה? עיריית חדרה דואגת לכם גם לזה. בעקבות פניות רבות לראש העיר צביקה וממלא מקומו ניר בן חיים, פעל האחרון להבאת משאית קרשים משומשים שיחולקו חינם לתושבים. את הקרשים ניתן לאסוף בשלושה מוקדים בבית אליעזר באולגה ובשכונת הפארק". 

בהתייחסם לנושא, נמסר מקהילת חדרה של  החברה להגנת הטבע: "תמוה בעיננו שבעוד רשויות רבות פועלות לקיום ל"ג בעומר ידידותי יותר לאדם ולסביבה, עיריית חדרה לא  פועלת בכיוון הזה, אינה מקדמת הפחתת היקף המדורות ולא ממליצה על ציון החג בדרך חלופית כגון סיור עששיות או מדורות שכונתיות".

את תגובת עיריית חדרה נפרסם, לכשתתקבל.