בבוקר בהיר אחד התעורר תושב חדרה, וגילה, לטענתו, כי עובדי העירייה, שצבעו את המדרכה בשכונה שבה הוא מתגורר, צבעו גם חלק מרכבו שחנה במקום. כל פניותיו של התושב לעירייה לקבל פיצוי על הנזק לא נענו, והוא נאלץ לתבוע את העירייה.

סמוך לשעה 6:30 בבוקר יצא התובע מביתו כשפניו אל מכוניתו.

 הרכב הצבוע. "אילו הייתי יודע לא הייתי חונה במקום" | צילום: אלבום פרטי

לטענתו, הוא נדהם לגלות שחלק ממכוניתו נצבע באדום. לדבריו, התברר לו, כי עיקר העבודה שהתבצעה על ידי העירייה באותו הלילה הייתה צביעת מאות מטרים של שפת מדרכה אפורה, שסיפקה חניה לדיירי השכונה, בצבעים אדום ולבן, ולטענתו, איש לא הודיע לדיירים על כך. "בעבר גרתי בחיפה. שם, בכל פעם שעיריית חיפה הייתה צריכה לבצע עבודות ברחוב, היא דאגה שבוע מראש להודיע לכל הדיירים וגם לעוברים ושבים באמצעות שלטים, על מועד העבודות ועל סוג העבודות. כאן הלכתי לישון עם צבע של מדרכה וקמתי בבוקר עם צבע אחר, בלי שאדע מראש. בנוסף, צבעו לי גם את האוטו".

בכתב התביעה נטען, כי "עם הגיעו של התובע אל הרכב, הבחין מיד שרכבו נצבע בצבע אדום בכיסוי גדול, בסף התחתון של הרכב, וזאת בזמן ביצוע העבודות. התובע ניסה מיד להסיר באופן עצמאי ואחראי את הצבע, במגבונים לחים ואף במגבוני אלכוהול, בעודו סבור בתמימותו שהצבע צפוי לרדת בקלות, אך התאכזב מאוד לגלות שהצבע אינו יורד כלל. להיפך, הצבע הפך לחלק בלתי נפרד מצבע הרכב המקורי".

"אילו הייתי יודע שהעירייה מתכוונת לבצע עבודות לא הייתי חונה באותו המקום", אמר התובע.

עוד באותו היום התקשר התובע למוקד 106 של עיריית חדרה, ודיווח על האירוע. הוא הופנה למחלקת אחזקת הכבישים ולמחלקת הביטוחים בעירייה. התובע המתין בסבלנות כמה ימים, בתקווה שפנייתו תטופל ושרכבו יתוקן, אולם בלי הצלחה.

"בחלוף כ-40 ימי המתנה, וכאשר הבין התובע שהעירייה אינה מתכוונת לטפל בפנייה ובנזק, הוא פנה למוסך פחחות ותיקן את הרכב, תוך הפסד של יום וחצי עבודה", צוין בכתב התביעה.

התובע מבקש מבית המשפט שיפסוק לו פיצוי בסך של 1,600 שקלים. לדבריו, בשבוע שעבר שמע על מקרה דומה של תושבת העיר, שגילתה שרכבה נצבע בעת עבודות של העירייה. "האבסורד הוא, שבעת שצבעו לי את הרכב רואים שהעובדים הבחינו בכך, והם עזבו את מקום החניה של הרכב, ולאחר מכן חזרו וצבעו מחדש", הוא אומר השבוע.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "כל תושב הטוען לנזק הקשור לפעילות העירייה — רשאי לפנות למחלקת הביטוחים בעיריית חדרה, ופנייתו תטופל בהתאם".