הליכות ג'יין בחדרה. צילום: איריס ארבל החברה להגנת הטבע

לראשונה בחדרה: בסופ"ש האחרון התקיים בעיר פסטיבל הליכות ג'יין , בהשתתפות מאות תושבים. הפסטיבל יצא לדרך בשיתוף פעולה של קהילת חדרה והסביבה של החברה להגנת הטבע, קהילת הסטודנטים - "בוחרים מחר", ו"טורבינה" מרכז הצעירים בחדרה.

הליכות  ג'יין מתקיימות ב 150 מדינות בעולם ובין היתר במקומות כמו ניו יורק, ברצלונה ולונדון . ההליכות הן בהשראתה ולזכרה של ג'יין ג'ייקובס, שהייתה סופרת ועיתונאית אמריקאית שמתחה ביקורת  לא מעטה, בנושאי תכנון ובנייה.

הליכות ג'יין בחדרה. צילום: איריס ארבל החברה להגנת הטבע

במסגרת הליכות ג'יין לומדים התושבים להכיר  את עירם ומתוודעים לסוגיות מרכזיות  במרחב החיים שלהם , תוך כדי הליכה שיתופית ומודרכת . בחדרה התקיימו בשישי שבת ארבעה סיורים מקוריים במקומות שונים בעיר, במטרה לאפשר התבוננות על החיים בישוב.

אחד הסיורים היה "בעקבות הפרפר נחושתן נמלים גלילי", בהדרכת דובי בנימיני, התקיים גם הסיור "בלה בעיר הגדולה", בהדרכת הדס גרטמן, "חדרה-אגרובנק-גבעת אולגה", היה סיור שהודרך על ידי  צבי הלברכט, ואת הסיור "בעקבות הגנים ההיסטוריים", הדריך תושב העיר וחוקר תולדותיה חיליק מדור חיים .

כל הסיורים  הוגדרו בדרגת קושי  קלה, וכולם ללא תשלום :" אני שמחה שבסוף השבוע האחרון , עלתה גם חדרה על מפת ההליכות העולמית, עם 4 הליכות בעיר ובאתר טבע עירוני, בהן  נחשפו פינות חמד בעיר לקהל הרחב", סיכמה איריס ארבל, מנהלת קהילת החברה להגנת הטבע בחדרה והסביבה.