תושבת חדרה תובעת את עיריית חדרה. לטענתה, בשעה שפסעה על אחד ממעברי החצייה בעיר, היא מעדה ונחבלה.

בתביעה, שהוגשה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בחדרה, נטען, כי העירייה התקינה מדבקות על מעברי חצייה בעיר במטרה לסמן אותם, במקום לצבוע אותם. באחד ממעברי החצייה, ברחוב הנשיא פינת רחוב הרצל בעיר, המדבקות התקלפו כך שחלקן התחתון בלט כלפי מעלה

המדבקות. "החיסכון סיכן את הולכי הרגל" | צילום: אלבום פרטי

בחודש דצמבר 2016 פסעה התובעת בת ה-63 על מעבר החצייה המדובר, ומעדה על האספלט. בכתב התביעה שהגישה האישה, באמצעות עו"ד אורן בושרי, נטען, כי מעידתה אירעה בשל המדבקות שהודבקו לסימון מעבר החצייה. "המדבקות התקלפו, ונהפכו על צדן, כך שחלקן התחתון הוא שבלט כלפי מעלה וגרם למפגע בטיחותי", נטען בכתב התביעה.

התובעת טוענת כי נפלה ונחבטה בעוצמה בקרקע, ונגרמו לה קרע במיניסקוס בברך ימין ופגיעה בכף ידה השמאלית. היא פונתה למרכז הרפואי הלל יפה בחדרה. שם טופלה ושוחררה להמשך טיפול בקופת החולים שבה היא חברה. לטענת עו"ד בושרי, מאז התאונה לא חלה הטבה ניכרת במצב בריאותה של התובעת, והיא עדיין נדרשת לטיפולים רפואיים.

בכתב התביעה נטען, כי בהדבקת מדבקות במקום צביעה ניסתה עיריית חדרה לחסוך בעלויות, "אבל למעשה, החיסכון המגוחך הזה בא על חשבון סיכון הולכי הרגל תושבי העיר. מאז, הסירה העירייה את המפגע", נטען.

התובעת טוענת, כי התאונה אירעה עקב רשלנותה של עיריית חדרה. "רשלנות המיוחסת, בין היתר, למעשים ולמחדלים הקשורים להצבת מדבקות מחליקות ולתחזוקה רשלנית שלהן, וכן אי-בדיקת בטיחות", נכתב בתביעה.

עו"ד אורן בושרי

לפני התאונה, נטען בכתב בתביעה, התובעת הייתה אדם בריא, ואלמלא התאונה יכולה הייתה לשפר את רמת ההשתכרות שלה ואף להגדילה. בעקבות התאונה נותרה התובעת נכה, מוגבלת בתנועות ובתפקוד, וסובלת מכאבים עזים.

מעיריית חדרה נמסר: “תביעת התושבת תגיע ככל הנראה למחלקת הביטוחים בעירייה, שתפקידה לנהל את התביעות המוגשות נגד העירייה על ידי תושבים".