תושבים משכונות עין הים והפארק בחדרה מתלוננים על העדר צליות בגני השעשועים ובפארקים. לטענתם, הציליות הוסרו במהלך החורף וטרם הוחזרו, אף שהקיץ כבר הגיע. במצב דברים זה, מתקשים ההורים וילדיהם ליהנות משהייה בפארקים ובגני השעשועים.

גן שעשועים בעין הים. איזה חום | צילום: גיל נחושתן

תושבים מעין הים הבהירו כי בפארק עין הים הציליה טרם הותקנה, והשהות במקום היא בתנאים קשים. "העירייה מסירה את הצילייה בימי החורף או לקראתם, כדי שלא ייקרעו, אבל מה עם להחזיר בזמן? אנחנו נשרפים מחום בלי טיפת צל מעלינו", אמרה תושבת עין הים.

תושב אחר התייחס לנושא בפייסבוק, והבהיר שפנייה בנדון נעשתה לפני חודש ימים: "אשתי התקשרה והתלוננה, לפני פסח, הרי מסגרות החינוך היו בחופשה, כל השכונה ירדה לפארק, וזה היה שבוע שבו היו ימים חמים מאוד", כתב. "נאמר כי צפויים עוד ימים גשומים, וכך היה. עם זאת, יש לוח זמנים מסודר להתקנת הציליות. כיום אנחנו חודש אחרי פסח, ומתבשלים בשמש".

בשכונת הפארק התקבלו תלונות דומות בנוגע לשני גני שעשועים: האחד ברחוב שניר, והשני ברחוב לכיש. "מדובר בשני גני שעשועים הצמודים לגני הילדים בשכונה", מסביר עידן מורד, תושב השכונה ומי שבעבר עמד בראש הוועד שלה.

"אלה גני שעשועים שבהם, על פי רוב, הוועד תמיד נאלץ איכשהו להתערב בהחזרת הציליות. עיריית חדרה נוטה לאחר בתלייתן מחדש, או לשכוח, וצריך לפנות ולבקש. הימים האחרונים היו ימים של חום כבד, עקב כך התקבלו המון תלונות בנושא מתושבי העיר, ואני מקווה שבעירייה לא ימתינו עם זה עוד. תושבים, וודאי ילדיהם הקטנים, מתקשים לשהות שם, בלי צילייה".

אם לשלושה משכונת הפארק אומרת: "הייתי מצפה לגמישות מהעירייה. אם הם רואים שמזג אוויר כבר ממש לא חורפי, ולא אביבי אפילו, אפשר להקדים את ההתקנה".

מהעירייה נמסר: "הציליות בפארק הים לא הוסרו, אלא נפגעו בסערות החורף. לצורך הצבת ציליות חדשות נעשתה הזמנה חדשה, וברגע שהעמודים החדשים יגיעו, כולל הציליות, הם יוצבו במקומם המיועד. יודגש, כי ביום חמישי שעבר סיימה העירייה להתקין בחזרה את כל הציליות בכל הגנים בעיר".