אם אתם חובבי בשר ומחפשים ארוחה מיוחדת, כדאי שתזמינו מקום ל"אוהל של עדו" בפרדס חנה. מה שמפתיע במסעדת הגורמה הוא לא האוהל, גם לא הבשר הטעים, אלא העובדה שמי שעומד מאחורי כל זה הוא עדו בטצייג, בן 16 וחצי, תלמיד כיתה י' מקיסריה.

בכל יום חמישי בערב מגיעים עשרות אנשים מכל רחבי הארץ, חובבי בשר, לאוהל באחת השכונות בפרדס חנה. הכתובת המדויקת נחשפת בפני המזמינים רק יום לפני האירוע. "כל ההזמנות מתבצעות באמצעות הווטסאפ, יום לפני האירוע", מספר עדו. "אחרי שמוודאים שהמזמין מגיע ושילם בעבור הארוחה, הוא מקבל את הכתובת".

 עדו בטצייג. "אין כמו אוכל של אימא, ממנה למדתי הכול" | צילום: יאיר שגיא

הוא לומד בבית הספר המשותף חוף הכרמל, בקיבוץ מעגן מיכאל, ומוגדר כ"ילד הפלא" של חובבי הבשר. "אני לא מתרגש משמות ומתארים, מה שחשוב לי זה רק דבר אחד, לבחור את הבשר הכי טוב ללקוחות שלי ולהגיש להם אותו", הוא אומר.

הכול התחיל בגיל שלוש. עדו נהג לשבת על השיש במטבח ביתו ולהסתכל על אמו שרית כשהיא מכינה מטעמים עם בשר. "אני זוכר שהייתי עוזר לה, מסתכל איך היא מכינה אוכל. אין כמו אוכל של אימא. ממנה למדתי הכול".

עדו מספר, כי בגיל 11 היה הולך לסופר המשפחתי בחיפה, נכנס לקצבייה, חותך בשר ומשחק עם הסטייקים. "מכאן התחיל הקשר שלי עם הבשר והאהבה שלי אליו", הוא מסביר.

בשלב מסוים, מספר עדו, הוריו קנו מעשנה, והוא התחיל להכין בשר מעושן לבני משפחתו, לחברים ולמבקרים. המשובים החיוביים לא איחרו להגיע. לפני כשנה וחצי יזם חפלת בשרים לחיילים בודדים. האירוע הפך לוויראלי, והתגובות היו מדהימות. "אז החלטתי שאני הולך לעשות אירועים של אירוח ביתי שכולו בשר".

"אני ורק אני בוחר את הבשר שאני מגיש לסועדים. אני בוחר את הבשר ברמה הכי גבוהה. אני לא מתפשר על איכות"

עדו התחיל לארגן אירועים קטנים של עד עשרה אנשים, ומהר מאוד מצא עצמו עם רשימה ארוכה של אנשים שביקשו להזמין מקום לארוחת בשר. הוא עבר לבית פרטי בפרדס חנה, שם הקים אוהל גדול, שבו מתקיימים האירועים, ומאז השמיים הם הגבול. בכל יום חמישי בערב מתקיימים האירועים ומגיעים אליהם עשרות אנשים מכל רחבי הארץ. בין הלקוחות אפשר למצוא גם סלבריטאים.

לדבריו, מה שהכי חשוב בארוחה הוא בחירת הבשר. "אני ורק אני בוחר את הבשר שאני מגיש לסועדים", הוא אומר. "אני בוחר את הבשר ברמה הכי גבוהה. אני לא מתפשר על איכות ולא מעניין אותי המחיר. העיקר שהבשר יהיה איכותי".

ומה בקשר ללימודים? עדו נחשב תלמיד טוב בבית-ספרו, ולאורך כל השנה השתדל שה"ביזנס" לא יפגע בלימודים. היום הוא מנהל עסק לכל דבר, שבו יש עובדים, שחלקם בני השכבה שלו.

הוריו של עדו, שרית ואמיר, מספרים כי בנם הוא ילד בעל רגישות יוצאת דופן ונתינה אין-סופית. "הוא נהנה לראות אנשים מאושרים, כשהחיוך מרוח להם מאוזן לאוזן. מתוך כך, הוא עושה הכול כדי לייצר ללקוחותיו חוויה שלמה, בכל אחד מערבי האירוח שלו".