"מי שנותן מקבל בחזרה", כך אומרת השבוע פרח קוזחי, תושבת חריש שבשנים האחרונות מתפנה מדי קיץ מכל עיסוקיה ומגייסת תיקים לתלמידים מהעיר חריש והסביבה.

"בכל שנה הביקוש עולה ואני עושה את הכל על מנת לתת מענה לכל פנייה".

פרח קוזחי. צילום: אלבום פרטי

קוזחי, פעילה חברתית בחריש, נשואה ואמא לשלוש בנות בעלות צרכים מיוחדים, יזמה פרויקט פרטי בשם "תיק לכל תלמיד". קוזחי, שעובדת בתפקיד ניהולי בחברת סלקום, מספרת כי הרעיון התחיל לפני שלוש שנים, כאשר פנו אליה מספר הורים מהעיר חריש שנקלעו למצוקה כלכלית.

"גדלתי בבית שכולו נתינה. ערכי הנתינה והעזרה לזולת הם היסודות שעליהם חונכתי בתור ילדה. כך אני מגדלת את הבנות שלי ולכן החלטתי לקחת על עצמי את המשימה לגייס תיקים וציוד לתלמידים נזקקים".

מזה שלוש שנים היא מתפנה במהלך חופשת הקיץ לטובת הפרויקט ומגייסת תיקים וציוד לתלמידים. בעזרת תורמים, בעלי עסקים ותושבים שאיכפת להם, ובשיתוף עיריית חריש, היא מגייסת כסף ורוכשת את התיקים. "כבר בחודש יוני אני מפרסמת על הפרויקט ואנשים שתורמים פונים אליי ועוזרים. רוב התורמים הם אנשים פרטיים, תושבי חריש וגם בעלי עסקים. יש כאלה שתורמים כסף ויש כאלה שמביאים תיקים וציוד בעצמם", היא אומרת.

לכל תיק דואגת קוזחי להוסיף מחברות, קלמרים וכלי כתיבה ואף מתאימה את התיקים לילדים. בשנה הראשונה לפרויקט הצליחה קוזחי בכוחות עצמה לחלק כ-60 תיקים וציוד לתלמידים מהעיר חריש ומיישובים בסביבה.

השנה, כך היא מספרת, הביקוש עלה ועד היום הזה רשומים אצלה כ-70 תלמידים הזקוקים לתיקים ולדבריה טרם גייסה את כל התיקים. "מסתמן שהשנה אגיע ל-100 תלמידים וטרם גייסתי את הכל. פניתי לאנשי עסקים וגורמים שונים על מנת שיתרמו להצלחת הפרויקט", היא אומרת השבוע ומציינת כי גם תיקים משומשים במצב טוב יתקבלו. "אני מלאת אמונה שהפרויקט יהיה הצלחה גדולה כמו בשנתיים שעברו ונשמח את התלמידים הזקוקים לתיקים".

מעוניינים לתרום? פנו למייל: perah.pk@gmail.com.