גן סלוצקין. צילום: גלי ימיני

תושבים מבית אליעזר בחדרה מלינים על מיעוט המתקנים בגן השעשועים ברחוב סלוצקין, כמו גם על העובדה שהספסלים המוצבים בו אינם בטיחותיים.

לדבריהם, מדובר בגן המתפרס על שטח גדול, אולם למרות זאת, הוא מכיל מתחם מגלשות קטן ותו לא. במקביל, התושבים מוטרדים מהעובדה שהספסלים במקום עשויים מעץ, ולא ממתכת כנהוג כיום ביתר הגנים בעיר.

גלי ימיני תושבת השכונה הסבירה: "ספסלי העץ אינם ראויים להיקרא ספסלים כלל, מדובר בספסלים שנראה כי נלקחו משנות ה-90. המתקנים במצב תחזוקתי ירוד, יוצאים מהם שבבי עץ שנכנסים לילדים כמו קוצים בידיים, חלקם שבורים או חסר להם חלק מהמושב. וכמי שמשלמים ארנונה גבוהה, אנו מבקשים שתהיה התאמה למתקנים בגן".

עוד סיפרה ימיני כי בשל העובדה שבגן מוצבות רק נדנדות, היא ושכניה נאלצים לנדוד לגנים מרוחקים יותר כמו גן תות בשכונה, או לאקו פארק בשכונת הפארק. "זה גן השעשועים שהייתי הולכת אליו גם כילדה", סיפרה, "אלא שכיום ילדינו לא יכולים ליהנות מהגן הזה שליד ביתנו.

"יש פה רק מגלשות, דשא צהוב וספסלים מסוכנים ושום עניין אחר לילדים. פניתי אינספור פעמים למוקד העירייה ולגורמים הרלוונטיים בעיריית חדרה, ולצערי  למרות  פניות של שלמעלה משנה שממש משוועות לשיפור, להצבת נדנדות, הנושא לא טופל, ואנחנו עדיין מרחיקים לשכונות אחרות כדי ליהנות מגן שעשועים ראוי".

גן סלוצקין. צילום: גלי ימיני

ג' תושבת רחוב סלוצקין הוסיפה: "אנחנו מתכוונים להמשיך לאבק על שינוי בגן שיש בו המון פוטנציאל, עד שימומש. גם אם זה יקרה בטווח הרחוק יותר, לא נרפה. גם אם ילדינו לא יצליחו ליהנות מהשינוי, אנחנו רוצים שדור הילדים הבא בשכונה ובפרט ברחוב, יוכל ליהנות מגן שתואם את המאה העשרים ואחת".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "גן סלוצקין עבר שיפוץ ושדרוג בספטמבר 2018 ומצורפות תמונות של הגן כיום. במסגרת השדרוג הותקנו בו מתקנים על-פי גודל השטח ותקני הבטיחות, ולכן לא ניתן היה להתקין נדנדה שאינה תואמת את גודל הגן.

הספסלים שופצו, תוקנו ונצבעו, והם משמשים את באי הגן. אם עדיין ישנם ספסלים פגומים, הם יוסרו ויותקנו אחרים במקומם. כפי שניתן לראות, גם הדשא במצב ראוי. בנוסף לשדרוג גן סלוצקין, בסמוך יש שטח שהיה בעבר מגרש משחקים ואינו בשימוש למעלה מעשור, וכעת בוחנים את הכשרתו לשימוש במהלך השנה הבאה".