ברנדייס המחודש | צילום פרטי

בשורה לתושבי חדרה: כביש ברנדייס נסלל מחדש. במשך שנים התלוננו תושבים כי הכביש בשכונה מוזנח, מלא בורות ומסוכן. כעת הם יכולים לנשום לרווחה.

אבנר גרינוולד, תושב השכונה וחבר ועד השכונה, שפנה פעמים רבות לעירייה בנושא, אומר: "מדובר בבשורה מצוינת לתושבי השכונה, לאחר שהמתינו המון זמן כדי שיטפלו בכביש הזה. הפעלנו לחץ על העירייה, והתחלנו כבר באוקטובר 2018. לשמחתנו הצלחנו. למיטב הבנתי, ראש העירייה תיקצב את הכביש ברבעון הראשון של 2019, ומבחינתנו משמח מאוד לנסוע בכביש בלי בורות".

כזכור, עשרות מתושבי השכונה התלוננו על מצבו הירוד של הכביש, שאף גרם לתאונות רבות. התושבים טענו, כי למרות פניות רבות לעירייה — הבעיה לא טופלה. התושבים גם קבלו על כך, שברחוב הסמוך אליהם, רחוב האתרוג, הכביש מטופח מאוד.

בהמשך שיגרו מכתב למבקרת העירייה, יוכי דהאן, ובו דרשו ממנה לבדוק האם אי-תיקון הכביש נובע משיקולים לא עניינים. "מה שביקשנו מהעירייה בסך הכול זה מה שנקבע בחוק, חמישה מטר אספלט, ונטיעה של כמה עצים", כתב גרינוולד במכתב לעירייה. "זה מה שיש ברחוב האתרוג, הסמוך לנו, שגם הוא בסטטוס המוניציפלי שלנו, וגם הוא נחשב 'כפר ברנדייס'. אנחנו משלמים ארנונה לעיריית חדרה ולא רואים תמורה. שנים הכביש לא טופל. גילינו שלאורך 15 השנים האחרונות כמעט כל תושבי הרחוב פנו לעירייה באופן פרטני".

כעת, כשמונה חודשים לאחר שהחלו במאבק למען סלילת הכביש מחדש, ולאחר יותר מעשור, לדבריהם, שבו הכביש לא טופל, יכולים התושבים וילדיהם ליהנות מכביש בטיחותי, בלי בורות. "הילדים כבר נהנים לרכוב על אופניים על הכביש החדש, פעולה שהייתה לא אפשרית עד העת האחרונה", סיפר תושב השכונה.